O NAS

Odnawiamy, projektujemy i wykonujemy meble.

W firmie Konserwator Stanisław i Teresa Czepiec odnawiamy zabytkowe meble przywracając im dawne życie, wygląd i funkcje. Od czasu uzyskania uprawnień w 1984 roku pracujemy zgodnie z zasadami dawnego rzemiosła i sztuki konserwatorskiej. Specjalizujemy się w konserwacji mebli i ikon ale jako pasjonatów interesuje nas szeroka działalność związana z naszym zawodem. Uczestniczymy w urządzaniu wnętrz reprezentacyjnych czy mieszkalnych, wykonujemy meble i przedmioty z drewna oraz kopie, realizujemy projekty scenograficzne, sprzedajemy i wypożyczamy przedmioty osobom prywatnym, instytucjom oraz na potrzeby filmu i teatru.

Cenimy sobie współpracę, którą mieliśmy okazję podjąć z wieloma ważnymi polskimi instytucjami (Muzeum Narodowe w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa, Kuria Metropolitalna czy Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie) i z prywatnymi kolekcjonerami w Niemczech, Francji i Belgii, która pozwoliła nam zdobyć unikalne doświadczenie i przywrócić do życia wiele cennych zabytków. Współpracowaliśmy też z twórcami wypożyczając meble do spektakli Teatru Starego w Krakowie i filmów (np. „Demon” Marcina Wrony czy „Muzyka, Wojna i Miłość”).

W obecnym czasie uwaga firmy skupiona jest na zleceniach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

Stanisław Czepiec konserwator i archeolog. Konserwacją mebli zabytkowych zajmuje się od roku 1979, od czasu studiów na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia) gdzie przebywał na stypendium doktoranckim. W 1986 roku uzyskał uprawnienia wydane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki do samodzielnego prowadzenia prac konserwatorskich. Od 1991 współzałożyciel firmy „Konserwator”.

Teresa Czepiec historyk sztuki specjalizująca się w konserwacji mebli i ikon. W latach 1980 – 1990 pracowała w Muzeum Narodowym  w Krakowie w dziale sztuki cerkiewnej. Od 1991 współzałożycielka firmy „Konserwator”.

OPINIE KLIENTÓW

Konserwator Kraków

FIRMA KONSERWATOR

STANISŁAW I TERESA CZEPIEC

Siedziba: ul. Kamedulska 6, 30-252 Kraków

Biuro i Pracownia: Ściejowice 220, 32-060 Ściejowice

REGON: 350534549

NIP: 6770047785

TEL: +48 12 280 85 18

KOM: +48 501 415 022

FAX: +48 12 429 73 98

EMAIL: kontakt@konserwator-mebli.pl

Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś/aś poinformowany/a, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jestfirma Konserwator Stanisław i Teresa Czepiec, ul. Kamedulska 6, 30-252 Kraków.